Projekto „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ konferencijoje – programos nauda iš dalyvių lūpų

2014 01 21

Šių metų sausio 15-16 d. Vilniuje buvo organizuota projekto „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ konferencija. Konferenciją šiltai pasveikino LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė Genoveita Krasauskienė, „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, Vilniaus m. psichologinės pedagoginės tarnybos direktorė Roma Vida Pivorienė.

Į konferenciją iš Lenkijos atvykusi ugdymo modelio autorė Joanna Sakowska, skaitė pranešimą apie suaugusiųjų ir vaikų santykius, pagarbą, meilę, apie tarpusavio dialogą ir bendradarbiavimą.
Dvi dienas vykusiame renginyje pranešimus skaitė ir projekte dalyvavusių mokyklų vadovai, administracijos atstovai, pedagogai, mokiniai, tėvai, instruktoriai, kiti prie projekto įgyvendinimo prisidėję asmenys. Susirinkę dalyviai dalijosi savo įspūdžiais, įgyta patirtimi apie projektą, kokios naudos ir teigiamų pokyčių jiems tai suteikė, ko pritrūko, ir ko reiktų projekto tęstinumui.

Konferencijos metu taip pat buvo pristatyti ir išsamiai aptarti Socialinės informacijos centro (SIC) atliktų tyrimų, mokytojų, tėvų ir vaikų apklausos, duomenys. Kaip rodo SIC atlikti ugdymo modelio „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ kiekybinis ir kokybinis efektyvumo tyrimai, visi projekto dalyviai po mokymų pastebėjo teigiamus pokyčius.

Daugelis džiaugėsi, kad į projektą buvo įtraukti ne tik pedagogai, vaikai ir tėvai, bet ir mokyklos administracijos darbuotojai. Pasak konferencijos dalyvių, siekiant užtikrinti mokinių gerovę, būtinas glaudus visos mokyklos bendruomenės narių įsitraukimas.

Mokytojai džiaugėsi įgiję daugiau pasitikėjimo savimi, ypač sprendžiant sudėtingas ir problemiškas situacijas. Pritaikius mokymuose įgytas žinias, pagerėjo jų santykiai su mokiniais. Pasikeitė pedagogų požiūris ir į vaiko savarankiško ugdymo sampratą bei požiūris į autoritarinį auklėjimą.

Daugiau pasitikėjimo savo jėgomis įgijo ir tėvai, kurie iki tol stokojo gebėjimų kurti tarpasmeninius santykius. Savo gebėjimais auklėti vaikus ypač abejojo jauni tėvai. Pasak tėvų, dabar taikant mokymuose įgytus metodus, pagerėjo jų ir vaikų santykiai, pasikeitė tėvų požiūris į atžalas ir jų auklėjimą. Mokymai paskatino juos labiau atsižvelgti į vaiko jausmus, norus ir galimybę jam savarankiškai priimti tam tikrus sprendimus.

Pakito ir pačių vaikų nuostatos. Atrinktų projekto mokyklų mokiniai dalyvavo specialiai jiems skirtoje „Tiltai“ programoje. Po apmokymų vaikai įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ypač tie, kurie jautėsi kitokie nei daugelis kitų. Jie tapo drąsesni ir savarankiškesni. Pasikeitė ir kai kurių požiūris į mokytojus bei į santykius su tėvais.

Konferencijoje drąsiai apie savo išgyvenimus ir pokyčius prabilę mokiniai tapo akivaizdžiais teigiamo projekto pavyzdžiais.

Teigiamus projekto „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ rezultatus įvertino ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė Genoveita Krasauskienė. Pasak politikės, ministerija pasiruošusi atviroms diskusijoms su mokyklomis, siekiant išsiaiškinti, ko reikia, norint užtikrinti vaikų ugdymo gerovę.
Konferencijos dalyviai taip pat pasidžiaugė, kad specialiai ugdymo modeliui „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ ir programai „Tiltai“ apmokyti lektoriai mokyklose tęs savo darbus, tokiu būdu užtikrindami projekto tęstinumą.
- - - - -
Daugiau informacijos:
Rasa Dičpetrienė VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė, el. p.: rasa.dicpetriene@gelbvaik.lt, tel. nr.: 8 615 10082

Prisijungti

 

 

   

Užmiršote slaptažodį? 

Norėdami tapti registruotu vartotoju, prašome susisiekti su mumis info@mokyklavisiems.lt